Duallayer -::- Barış 'n Türker ' s Area !
Anasayfa | Kayıt | Giriş Hoşgeldiniz Guest | RSS
[ Yeni mesaj · Üyeler · Forum kuralları ! · Arama · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Duallayer Program Deposu » Katılımsız Programlar » Katılımsız Kurulumla İlgili Geniş Anlatım
Katılımsız Kurulumla İlgili Geniş Anlatım
MytolociaDate: Salı, 2010-08-10, 10:42 PM | Message # 1
Generalissimo
Group: Adminler
Status: ÇevirimDIŞI
-_Katılımsız Kurulumla İlgili Geniş Anlatım_-

-İçerik-

*Repackager ile msi oluşturma
*Oluşturulan msi'ı winrar ile katılımsız hale getirme
*İnstallshield ile kısayol hatalarını giderme
*Autoit ile arşiv kililtleme
*Dos ekranını gizleme

Arkadaşlar bu anlatımda repackager ile oluşturulan msi ile ilgili hemen hemen bütün ayrıntılar var.

-İnstallshield ile kısyaol hatalarını düzeltmekten bahsettim.Nasıl bir hata:Şöyle ki.Eğer sadece repackager ile msi ı oluşturup installshield ile kısayolları düzeltmeden kurarsanız.Kısayollara sağ tıkladığınızdaki özellikler kısmında bulunan hedef bul seçeneği aktif olmuyordu.İnstallshield ile bunu düzeltiyoruz.
-Yine çıkan dos ekranını vermiş olduğum gerekli dosyasındaki hidcon adlı ufak bi yazılımla gizliyoruz.Video da bundan da bahsettim.
-Ve bir çok kişinin sorunu olan arşiv kilitleme meselesi.Yani çalışmanın üzerine sağ tıklandığında çıkan winrarla aç dosyaları çıkart vs. seçeneklerinin gizlenmesi ve arşivin herhangi bir şekilde açılmasının önlenmesinden bahsettik.Ve gerekli dosyayı sizlere vereceğim.Umarım faydalı olur.

-Takıldığınız yerleri, sorularınızı buradan veya özel olarak sorabilirsiniz.Kolay gelsin diyorum ve linklere geçiyorum smile

Not:Vermiş olduğum programlar katılımsız kurulumdur biggrin Bazıları kurulum sonrası uyarı vermez.Autoit ile Scite ayrıdır.İkisinide kurmanız gerekir.Öncelikle Autoiti kurunuz.

Available for users only

Forum » Duallayer Program Deposu » Katılımsız Programlar » Katılımsız Kurulumla İlgili Geniş Anlatım
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Reklam Alanı
Aşağıdaki Reklamlara Günde BİR kez tıklayarak bize destek olabilirsiniz.

Hosted by uCoz